Bebek Oto Koltuğu İlk Ne Zaman Alınmalı?

vehicle-69771_640

Bebek oto koltukları birinci grup kategorisine girer. Bu koltuklar bebeğin ilk oto koltuğu olan “anakucağı” modelinden daha büyük ve ağırdır. Taşınabilir olmak yerine, arabada sabit kalacak şekilde tasarlanır. Koltuğu sıkıca yerine oturtmak için aracın emniyet kemerini veya sabit bağlantı noktalarını kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin baş yüksekliği ve ağırlığı oto koltuğu seçimi için size rehberlik etmelidir. Yeni oto bebek koltuk modelleri, koltuktaki yükseklik sınırı, ağılık gibi birçok açıklayıcı bilgi ile tercihlerinize yol gösterecektir. Her durumda, kısa bir süre sonra büyüyecek bebeğinizin yaklaşık dört yaşına kadar kullanılabileceği bir oto koltuğu satın aldığınızdan emin olmanız gerekecek.

İlk Oto Koltuğu Yönü Ne Olmalı?

Ağırlığa göre sınıflandırılmış bir oto koltuğu kullanıyorsanız, bebeğiniz en az 9 kg olana kadar aracın arka tarafına bakmalıdır. Kilo ve boyuna uyuyorsa o koltukta seyahat etmeye devam etmelidir. Bebeğiniz kaç yaşında olursa olsun, araçta arkaya dönük bir koltukta kalırsa daha iyi korunur. Bu, kaza anında başını, boynunu ve omurgasını daha fazla destekleyecektir. Birçok kanıt, bu şekilde seyahat etmenin çok daha güvenli olduğunu gösteriyor.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.