Bebeğin Ateşi Neden Yükselir?

Yetişkin insanlarda da olduğu gibi bebeklerde de ateş yükselmesi yaygın olarak görülebilen bir sorundur. Ancak bebeklerin bağışıklık sistemleri yeteri kadar gelişmediği için ateş yükselmesi gibi sorunlar bebeklerde daha fazla meydana gelmektedir. Bebeklerde ateş yükselmesi belirli bir süre boyunca kontrol altına alınmaz ise çeşitli kalıcı rahatsızlıklar meydana gelebilir.

bebeklerde ateş

bebeklerde ateş

Bu sebeple bebeklerde oluşan ateş sorunlarını çeşitli yöntemler ile ortadan gidermeniz gereklidir. Bebeklerin diş çıkarmaları ya da bir yanık problemi ateşin yükselmesine sebep olabilir. İshal ya da kusma gibi rahatsızlıklar ile birlikte bebeklerin ateşi yükselmeye başlar.

Metabolik Rahatsızlıklar

Metabolik açıdan ortaya çıkabilen rahatsızlıklar, bebeklerde ateş yükselmesine sebep olabilmektedir. Özellikle gut bebeklerde yüksek ateş sebepleri arasında yer alan metabolik bir rahatsızlıktır. Birtakım ilaçların kullanılması da bebeklerde ateş oranlarını yükseltebilmektedir.

bebeklerin neden ateşi yükselir

bebeklerin neden ateşi yükselir

Antibiyotik ilaçlar bu tür ilaçların en başında yer almaktadır. Yaz aylarında güneş ışınlarından dolayı da küçük yaştaki bebeklerde ateş yükselmesi meydana gelebilmektedir. Kapalı mekanlarda uzun süre kalan bebeklerde de ateş yükseldiği tespit edilmiştir.

 

Etiketler: ,

 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.