Yazın Sıcak Günlerinden Bebeğinizi Koruyun

Yazın sıcak günleri içinde iken eğer küçük bebeğiniz de varsa onu nasıl koruyacağınızı iyi bilmeniz gerekir. Hassas yapıya sahip bebeklerimizin yaz aylarında güneşin kavurucu sıcaklarından zarar görmemesini istiyorsanız sizin için bu yazıda vereceğimiz önerileri mutlaka dikkate almalısınız.

bebekler

bebekler

Bebeğinizi Sıcaktan Korumanız İçin Almanız Gereken Önlemler

Her şeyden önce bebeğinizin bol bol su içmesini sağlamalısınız. Onun sıvı tüketimi ile ilgilenmeniz oldukça önemlidir. Bebeğinize kaynamış su içerebilirsiniz.  Diğer bir önlem ise bebeğinizi ishal durumlarından korumanız olacak. Bebeğiniz çok fazla lifli gıda tüketmemeli.

bebek sağlığı

bebek sağlığı

Ayrıca bebeklerinizin de tüm insanların olduğu gibi D vitaminine ihtiyacı vardır. D vitaminini güneşten alabilirsiniz ama doğru anlarda güneşe çıkarmalısınız ki güneş çarpması yaşanmasın. Bu saatler sabah erken saatleri ve akşamüzeri 16.00 sonrasıdır.

bebek

bebek

Bebeklerin yazın en sık yaşadığı sorunu kuşkusuz ki sinek ısırıklarıdır. Bebekleri uykusunda yakalayan sinekler izler bırakır ve rahatsız eder. Sineksavar spreylerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Buna karşı diğer bir önlem yatarken yatağında cibindirik kullanmanızdır. Kısacası bebeğinizi herhangi kimyasal madde içeren ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.