Sanal Kart Nedir?

Sanal kart; internetin gelişimi ve hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte ortaya çıkan bir kart türüdür. Fiziksel kartlarınıza bağlı olarak da çalışabilen sanal kartlar, bankalar tarafından daha güvenilir bir yöntem olarak nitelendirilmektedir. İnternet üzerinde kendinizi kredi kartı kullanırken güvende hissetmiyorsanız, sanal kart kullanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca sanal kartlar, çeşitli kampanyalardan da yararlanabileceğiniz avantajlar ile dolu kartlardır. Kredi kartlarına ait olan bütün özellikleri, sanal kart üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sanal Kart Nerelerde Kullanılır?

Aklınızda  sanal kart nedir ve nerelerde kullanılır gibi soru işaretleri mevcut ise, sanal kartın internet ortamında her alanda kullanılabileceğini sizlere söyleyebiliriz. Kredi kartı kullanabileceğiniz tüm sanal ortamlarda kartlarınızı kullanabilirsiniz. Online alışveriş siteleri, PayPal hesaplarınız, mail order işlemleri ve key-in gibi uygulamalarda sanal kart kullanabilirsiniz.

Sanal kart kullanabilmek için ilk önce kredi kartı sahibi olmanız ve kredi kartınızı İnternet Bankacılığı hesabınıza bağlamış olmanız gereklidir. İnternet Bankacılığı üzerinden ücretsiz olarak sanal kartınızı oluşturarak tüm online ödemelerinizde güvenilir bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kartlar, alışveriş sırasında limitli seçenekleri sizlere sunar. Bu kartlara atayacağınız limiti güvenliğiniz açısından satın alacağınız ürünün ücreti kadar atamanız gereklidir. Örneğin; 100 TL tutarında bir alışveriş yapacaksanız sanal kartınıza 100 TL’lik bir limit atamanız yeterli olacaktır. Sanal kartları oluştururken sıfır limit ile oluşturursunuz. Daha sonra bu kartınıza alışveriş ödemeleriniz kadar limit atayabilirsiniz.

Sanal Kart Güvenilir mi?

Sanal kartlar, kredi kartlarına göre daha güvenilirdir. Sıfır limite sahip olan sanal kartların çalınma veya kaybolma gibi riskleri yoktur. İnternet ortamında alışveriş yapacağınız zaman bilgilerinizin çalınmasına bağlı olarak maddi kayıplar yaşamazsınız. Ayrıca limit sizin tarafınızdan sınırlandırıldığı için hırsızlık risklerine karşı önlem almış olursunuz.

 

Etiketler: , , , , ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.