Akıllı Anten Teknolojisi

ZyXEL tarafından üretilmekte olan akıllı anten teknolojisi yeni Wi-Fi erişim noktası çözümü olarak hayata geçirildi. Yüksek performanslı internet erişiminin büyük bir ihtiyaç haline geldiği günümüzde kullanıcılar akıllı anten sayesinde maksimum hıza ve kesintisiz internet erişimine sahip olabiliyorlar.

Telekom servis sağlayıcılarından küçük ve orta işletmeler ile birlikte ev kullanıcılarını da hedef alan akıllı antenler, kablolu ve kablosuz internet çözümleri sunmakta olan ZyXEL firması tarafından üretilmeye devam ediyor.

Wi-Fi erişim noktalarında kullanılmakta olan antenlerin performansını neredeyse 2 katına yükselten yeni anten teknolojisi kapsama gücünü ve kapasitesini de arttırıyor. Böylelikle kullanıcılar en üst düzeyde internet deneyimi elde edebiliyorlar.

Akıllı Anten Teknolojisi Nerelerde Kullanılıyor?

Aynı anda pek çok farklı kişinin ağ bağlantısını verimli ve üst düzey performanslı bir şekilde kullanabilmesini sağlayan akıllı antenler; okul, otel, hastane ve büyük kurumsal şirketlere yüksek hızda kesintisiz internet bağlantısı imkanı sunabiliyor.

Son kullanıcılar genellikle kalabalık olan Wi-Fi ağlarının bulunduğu bölgelerde bağlantı çakışması, kapasite limiti sorunları ve zayıf bir ağ bağlantısı elde edebiliyorlar. Ancak akıllı anten teknolojisi sayesinde bu tür sorunlar tamamen ortadan kalkmış oluyor.

802.11 ac teknolojisine mevcut olarak kullanılan teknolojilerden geçiş yapmak isteyen işletmeler için ise karmaşık bir süreç ortaya çıkabiliyor. Bu teknolojideki 2.4GHz’de yer alan 802.11b/g/n teknolojilerinden daha farklı bir bant genişliği kullanılıyor. Sorunun farkında olan ZyXEL ise yeni ürünler üreterek işletmelerin bu teknolojiden daha sorunsuz bir şekilde yararlanabilmesini sağlıyor. Giderek yaygınlaşmaya başlayan akıllı anten teknolojisi sayesinde çok yakın bir gelecekte Wi-Fi ağlarının daha fazla yaygınlaşması ve daha verimli bir hale gelmesi planlanıyor. ZyXEL tarafından farklı modellerde üretilen akıllı antenler geleceğin internetini şekillendirmeye devam ediyor.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2023 . Tüm Hakları Saklıdır.