Lojistik Nedir ve Lojistik Firmaları Ne Yapar?

Lojistik, ordu ile eşanlamlı bir terimdir. Örneğin, savaş zamanlarında stratejiye uygun olarak asker tedarik etmek veya askere erzak temini lojistik bir işlevdi. 1950’lerden sonra artan tüketim ve tedarik zincirine destek sağlayan lojistik firmaları ile birlikte lojistik çok gelişti. Bir lojistik şirketi, üretim ve tüketim noktaları arasındaki ürün ve hizmet hareketlerini ve depolanmasını planlar, uygular ve kontrol eder.

lojistik-firmalari

Profesyonel Lojistik

Ürün, hammadde veya malzemelerin hareketini koordine etmek artık küreselleşmiş bir süreç. Tedarik zincirini koordine eden profesyonel lojistik firmaları ise bu sürecin hayati bir parçasıdır. Lojistik, iş dünyasında bilgi, nakliye, envanter, depolama, malzeme taşıma, paketleme, elden çıkarma ve güvenlik için de geçerli olabilir. İyi organize olmuş bir lojistik firması, müşterilerinin lojistik ihtiyacına bağlı olarak, bu tedarik zinciri fonksiyonlarının bir kısmını veya tamamını yönetir.

Lojistik süreçlerinizde dış kaynak olarak profesyonel lojistik hizmetleri kullanmak, büyük uzun vadeli finansal tasarruflara ve daha iyi bir genel müşteri memnuniyetine neden olabilir. İyi bir tavsiye olarak https://oplog.com.tr/hakkimizda/ web sitesine tıklamanızı öneririz. Oplog ile iletişime geçerek profesyonel bir lojistik firması organizasyonunun sizin için neler yapabileceğini öğrenebilirsiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.