LADA Yakıt Enjektörü Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Kirli yakıt enjektörleri, motor performansına, emisyonlara zarar verebilecek ve yakıt israfına neden olan yaygın bir sorundur. Gelişmiş yakıt katkıları sayesinde, lada yedek parça ihtiyacı bir zamanlar olduğu kadar büyük değildir. Fakat benzine giden alanlarda, enjektörün tıkanması önemli bir konudur. Pek çok uzman, Lada araç bakımının bir parçası olarak yakıt enjektörlerini ve emme sistemini temizletmenizi önerir.

Enjektörlerde oluşan yakıt tortuları, yakıt dağıtımını kısıtlar, sonuç; Lada motorunda tekleme ve araç performansında genel bir bozulmadır. Tortular, ayrıca giriş valflarının arkasında da birikebilir ve çoğu motorda soğutma sorunlarına neden olabilir. Bir lada yedek parça aramadan önce yapılacak en doğru iş, zamanında enjektörleri ve giriş valflarını temizlemektir. Performans düştüğünde veya kilometre sayacında 50.000 km bulunan motorlar için bu, özellikle gereklidir.

lada-yedek-parca

Lada Yakıt ve Enjeksiyon Sistemi Parçaları Nereden Bulunur?

Birçok eski otomobil gibi Lada Vega, Lada Kalina veya Lada Samara oto modelleri için de yakıt ve enjeksiyon en önemli sorunlardandır. Aşınan, eskiyen ve değişimi gereken yedek parçaları bulmanız kolay olmayabilir. Bunun için iyi bir tavsiye olarak ladaotomobil.com linkine tıklayabilirsiniz. Lada, Skoda, Gazelle toptan ve perakende yedek parça tedarikçi adresinde, ihtiyacınız olan Lada yedek parça çeşitleri için en iyi fiyat garantisini de görebilirsiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.