Hamile Giyimi Özen İster

Hamilelerin hem kendi hem de bebeklerinin sağlığı için yedikleri içtikleri kadar giydiklerine de özen göstermeleri gerekir. Kıyafetten kasıt güzel ve pahalı olması değil, hamileliğinize uygun olmasıdır. Sonuçta karnınızı sıkmayan ve basınç uygulamayan parçalar tercih etmelisiniz.

hamilelikte giyim

hamilelikte giyim

Hamileyken Nasıl Seçimler Yapmalısınız

Hamileyken giyeceğiniz bluz, t-shirt ya da gömlek gibi parçaların çok dar olup vücudunuzu sıkmıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde giydiğiniz pantolon, tayt ya da eteklerin de karnınızı sıkmadığından emin olmalısınız. Çünkü bu hem sizi hem de bebeğinizi rahatsız edecektir. Hamileyken her zaman kendinizi içinde rahat hissettiğiniz kıyafetler seçmelisiniz, böylece bu sureci daha kolay atlatabilirsiniz.

hamile stili

hamile stili

Hamileliğinizde kilo alacağınız için hatta bazen gereğinden fazla kilo aldığınızı düşünürseniz kesinlikle rahat, sentetik olmayan pamuklu kıyafetler giymelisiniz. Yazın sizi terletmeyecek kışın da üşümenize engel olacak parçalar seçerek en doğrusunu yapmış olursunuz. Sonuçta hamilelik her ne kadar eşsiz bir deneyim olsa da, bazı zorlukları da yok değil. En azından kıyafet seçimlerinizi doğru yaparak bu anlamdaki sıkıntılarınızı maksimuma çekebilirsiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.