Ay Gebelikte Kilo Alımı

İçinizde yeni bir canlının yetişiyor ve büyüyor olması elbette pek çok farklı fiziki ve ruhsal durumla karşılaşabilmenize neden oluyor. 9 ay 10 gün sürecek olan hamilelik 40. Haftada son bulacaktır. Elbette yeni bir canlıyı dünyaya getirmenin birçok külfeti bulunuyor. Bunlardan ilki hanımların kesinlikle karşılaşmak istemeyecekleri kilo alımıdır.

gebelik de beslenme

gebelik de beslenme

Basen, bel, bacak ve kollarda birikmeye başlayan ödemle karışık olan kilolardan kurtulmakta doğum sonrasında bir hayli zor olacaktır. Hamileyim diye sürekli yemek yiyerek çocuğunun gelişmesini sağladığını düşünen hanımlar ne yazık ki doğum sonrasında fazla kilolarından kurtulmaya çalışıyorlar.

Doğru Bildiğiniz Yanlışlarla Kilo Alımına Engel Olun

Gebeliğiniz süresi boyunca dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz. Anne ve bebeğin gelişimini olumlu etkileyecek et ve türevleri ürünleri az miktarda sıklıkla tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra yumurta ve meyve tüketerek te protein ve vitamin ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

gebelik de beslenme

gebelik de beslenme

Doğru beslenerek hem kilo oranınızı koruyabilir,  hem de bebeğinizin beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. Gebelikte beslenme hakkında bildiklerinizi değiştirmenin zamanı geldi.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.