ADSL Modem Kurulumu

Modemler birçok kişi tarafından anlaşılmaz görülür. Ancak sanıldığı kadar kafa karıştırıcı bir durum yoktur ortada. Her modemin kendine ait kullanım kılavuzu vardır, öncelikle talimatları takip etmek ya da müşteri hizmetleri ile görüşerek adım adım ilerlemek en sağlıklısı olur. Yine de kendi modemini kurmak isteyenler mutlaka vardır.

adsl

adsl

Standart modemler kendi paket içeriği ile gelir. Bu paket; modem, modem adaptörü, spliter, iki adet bağlantı kablosu ve bir adet kurulum cd’sinden oluşur. Paket kullanım kılavuzu ve garanti belgesini de içinde barındırır.

Kurulum Nasıl Yapılır?

Modem üzerinde kabloların nasıl yerleştirileceğine dair ipuçları veren yuvaları ve sembolleri bulunur. Bunlar arasında, telefon işareti olan bağlantı noktası ve onun yanında da LINE adındaki en az bir adet olmak üzere bilgisayar ile bağlantıyı sağlayacak olan yuva bulunur.

modem kurulumu

modem kurulumu

Splinter da bir ucunda tek ve dşğer ucunda iki tane yuvaya sahiptir. Splinterın tek yuvası olan kısmına, kutudan çıkan kablolardan birini, telefon hattından gelen kabloyu, diğer ikili ucun da birini modeme ve diğerini bilgisayara olmak üzere yuvalarına takılır. Bunu doğru yapmak için splinterın üzerinde bulunan telefon hattı, bilgisayar hattı ve modem hattı simgelerine dikkat edilmelidir. Bu aşamada kılavuzdan adımlar kontrol edilmelidir.

adsl modem kurulumu

adsl modem kurulumu

Daha sonra kurulum cd’si bilgisayara yüklenir. Ev ya da iş ağı olara seçim yapıldıktan sonra kullanıcı kimliği oluşturulur. Kullanıcı adı ve şifre için internet servis sağlayıcısından yardım alınabilir.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.