5G Nedir?

Teknoloji dünyasında 4G’den sonra 5G rüzgârı esiyor. 2G ile başlayan teknolojisi serüveninde şuan 5G teknolojisi yaygın olarak kullanılıyor. 5G teknolojisi daha iyi ve daha güncel teknolojiler ile donatılan bir kablosuz bağlantı teknolojisidir. 5G teknolojisi hızı ile dikkat çeker. 3G teknolojisinde saniye 28 megabit hız sunarken, 4G’de 100 Megabit, 5G teknolojisinde 1000 Megabit üzerinde hız bulunur.

5G Teknolojisinin Özellikleri

5G teknolojisinde; dağıtım şekli wifi sinyalleri üzerinden yapılıyor. Böylelikle 5G ile her yerden iletişim yapılması hedeflenir. Eski teknolojilerinim oluşturduğu bağlantı sorunu 5G ile ortadan kalkacak. 5G teknolojisi enerji tüketimi oldukça az seviyededir ve sınırlı bölgelerde deneniyor. 5G teknolojisini destekleyen birçok ülke vardır. 4G teknolojisinin kullanıldığı ülkemizde 5G teknolojisine geçmek için 2 yıl daha ihtiyaç var.

5G teknolojisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında yakından takip ettiği bir teknoloji gelişimidir. 5G teknolojisi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyen teknoloji tutkunları internet arama motorunu kullanarak 5G teknolojisi hakkında bilgi sahibi olur. 5G teknolojisinin video indirme hızını saniyelere indireceği ve yükleme işlemlerinin daha hızlı yapılacağı ifade edilmekte.

 

Etiketler: , , , , ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.