Vücut Tipine Göre Mont Seçimi

Tüm kıyafetlerin seçiminde olduğu gibi vücut tipine göre mont seçimi son derece önemli bir noktadır. Vücut hatlarına uygun montlar seçmek kışın daha şık bir şekilde stilinizi yeniden yaratabilmenizi sağlar. Rahat, şık ve sizi sıcak tutabilecek bir seçim yapmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu ufak rehberimize göz atabilirsiniz.

Armut Vücut Tipi için Mont Seçimi

Armut vücut tipine sahip biriyseniz, mont seçimlerinizde belden kuşaklı montlar tercih edebilirsiniz. Böylelikle belinizi olduğundan daha ince gösterebilirsiniz. Aşırı kaba ve kalın mont modelleri seçmek yerine vücudunuza oturan montlar seçebilirsiniz.

Büyük Göğüslü ve Üst Kısmı Geniş Kişiler için Mont Seçimi

Göğüs bölgenizin büyük olduğunu düşünüyorsanız ve vücudunuzun üst kısmı geniş ise, mont seçimlerinde düğmeli mont modelleri yerine fermuarlı olan mont modellerine göz atabilirsiniz. Fermuarlı montlar ve kabanlar ortada birleşeceği için geniş görünümü ortadan kaldırır.

Kısa Boylular için Mont Seçimi

Minyon ve kısa boylu bir yapınız mevcut ise kendinizi olduğunuzdan daha uzun gösterebilmek için kısa boylara sahip montlar tercih edebilirsiniz. Diz üzerinde biten montlar bu noktada sizler için ideal olacaktır. Vücudunuzu saran ve bileklerinize kadar uzayabilen modellerle de şık bir kombin yaratabilirsiniz.

Kilolu Büyük Bedenler için Mont Seçimi

Kilolu bir yapıya sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, kadınsı bölgelerinizi vurgulayabilecek tasarımlara sahip montları seçmelisiniz. Kabarık ve aşırı bol kesimli montlardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Zayıf ve Atletik Vücut Tipi için Mont Seçimi

Vücut tipiniz atletik bir yapıya sahip ise Anvelop mantoları tercih edebilirsiniz. Belinizi sarabilecek kemerli montları da kullanabilirsiniz. Vücudunuza büyük bir denge getirebilecek olan kalın dokulu kumaşlarla da daha şık gözükmeyi deneyebilirsiniz. Peluş, puf ve kürklü montlar sizler için ideal modellerdir.

 

Etiketler: , , ,

 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.