Kabarık Saçlar için 6 Çözüm

Saçlar; özellikle bayanlar için önemli olsa da erkeklerin de saç uzattığı ve kabaran saçlar ile mücadele etmek zorunda kaldığı unutulmamalıdır. Erkek ve bayanların sıklıkla karşılaştıkları kabaran ve elektriklenen saçlar aslında bir tür nem eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Saç bakım maskeleri ve saçınızın gereksinim duyduğu şampuan kullanımı son derece önemlidir.

Özellikle tarama sonrasından kabaran saçlara çözüm oldukça basittir. Kabarık saçlar için 6 çözüm önerisini yazının devamında bulabilirsiniz. Bu uygulamaları yaparak saçlarınızın daha çok sakinleşmesine ve elektriklenmenin de yok olduğuna şahit olabilirsiniz.

Çözüm Önerileri

  1. Saçın kurumasını önleyerek ihtiyacı olan nemin kazanılmasını sağlayan sülfatsız şampuanlar elektriklenen ve kabaran saçlar için önerilir. Sülfatsız şampuan içeriklerinde tuz yoktur. Sülfatsız şampuanlar tuz olmaması sebebi ile çok köpürmezler. Çok köpük ile saç yıkamak saçın nemini de alan bir şey olduğu için eğer sülfatsız şampuan bulamıyor ya da şampuanınızı değiştirmek istemiyorsanız az şampuan ile saçınızı yıkayın.
  2. Saçlarınıza şampuan kullanımı sonrası mutlaka saç kremini uygulayın. Şampuanınız saç kremi içeriyorsa bile saç kremi ekstra bir nem tutuculuk yaratacaktır. Özellikle gliserinli olan saç kremleri daha etkilidir.
  3. Saç tipinize en uygun olan bakım maskesini haftada bir uygulayın.
  4. Isı koruyucu sprey kullanımı da saçların elektriklenmesinde önemli yer tutar. Bu sebep ile saçlarınıza fön ya da her hangi bir işlem öncesi bu spreyi kullanabilirsiniz.
  5. Saçlarınızı gün içinde ya da gece yatarken tarayın. Böylede saç diplerindeki nemi tüm tel boyunca yaymış olursunuz. Tarak olmadığı zaman parmaklarınız ile de saç diplerinizdeki yağı yayabilirsiniz.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra hemen kurutmayın. Bir müddet nemin hapsolması için topuz yaparak bekletin. Mümkünse saç kurutma makinesi yerine kendiliğinden kuruması için sonrasında saçlarınızı salabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.