Detoksla Nasıl Kilo Verilir

Günümüzde insanların yaşadığı sağlık problemlerin en başında aşırı kilodan kaynaklı obezite gelir. Obeziteye neden olan birçok etken vardır.  Aşırı kilolardan kurtulmak ve form tutmak isteyen insanlar kendi uyguladıkları diyet uygulaması ile sağlıklı ve dengeli beslenmeye çalışır. Birçok diyetin uygulandığı ülkemizde detoks diyeti son dönemlerin en popüler diyeti olmuştur.

Ancak birçok insan detoksla nasıl kilo verilir sorusunu soruyor kendine. Zararlı yiyeceklerin oluşturduğu toksinlerden kurtulmak için detoks diyeti yapan kadınlar bu diyeti yaklaşık 3-5 ay yaparak sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olur. Detoks diyetini uyanmakta zorlanan, stresli çalışan ve yeterli su içmeyen insanlar yapmalıdır. Günlük yaşamında meyve ve sebze tüketmeyen kadınlarda detoks diyeti yaparak zayıflayabilir.

Kimler Detoks Diyeti Yapamaz

Hamileler ve bağışıklık yetmezliği sorunu olanlar kesin olarak detoks diyeti yapmamalıdır. Detoks diyeti ile zayıflamak toksin atımı ile gerçekleşen diyettir. Detoks diyetinin tercih edilme nedenleri vardır. Bunların bazıları cilt lekeleri, sivilce, ciltte yıpranma amacıyla yapılır. Detoks diyeti; diğer diyetlere göre daha fazla öğün yemeğin tüketildiği diyet olup sindirim sorunlarını aza indirir.

 Detoks diyeti yapan insanların bol bol su içmesi gerekir. Kafein ve alkol içeren yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Asitli içecekler yerine alkol, süt ve soda gibi mineral dengesi yüksek içecekler tüketilmelidir. Detoks diyeti yapanlar kesin olarak tuz kullanmamalıdır. Çünkü tuz insanda vücut yorgunluğuna neden olur ve bitkin görünmesine neden olur.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.