Göğüs Şekline Göre Sutyen Modelleri

Göğüs şekline göre sutyen modelleri seçimi yaparken göğüslerinizi tanımanız önemlidir. Sutyen seçimi yaparken yapılan hatalardan biri sadece bedene göre seçim yapmaktır. Fakat sutyenler sadece beden deği,l ayrıca farklı göğüs şekillerine göre değişik formlarda üretilmektedir. Yanlış sutyen seçimleri sizi oldukça rahatsız edebileceği gibi aynı zamanda büyük göğüsleri daha genişletebilir ve küçük göğüsler de daha basık gösterebilir.

Hangi Sutyen Modelli Hangi Göğüs için Seçilmeli?

Damla Şeklinde Göğüsler

Damla şeklinde göğüslere sahip olan bayanların tercih etmesi gereken ürünler, yarım ay şeklinde ya da balkonlu olan modellerdir. Bu modeller göğse alttan destek verir.

Yassı Göğüs Şekilleri

Yassı göğüs özelikleri göğüsleri küçük olup meme ucuna kadar düz inen göğüs şekilleridir. Bu tür göğüs şekline sahip olan bayanların tercih etmesi gereken sutyen modelli ise dolgulu olan sutyen modelleridir. Bu göğsü yukarıda toparlayacaktır.

Yuvarlak Göğüs Şekli

Yuvarlak göğüs şekli en şanslı model denebilir. Bu göğüslere sahip olan bayanlar her tip modelleri kullanabilir.

Doğu ve Batı Şekilli Göğüsler

Farklı yönlere bakan göğüs şeklidir ve iki göğüs arasında aralık bulunur. Bu tip göğüs şekline sahip iseniz seçmeniz gereken sutyen modelli göğüsler orta kısımda toplayacak olan sutyen modelleridir.

Yan Göğüsler

Yan göğüs tipleri doğu batı ile aynı olmasın yan sıra aralarında boşluk olup daha iri olan göğüs şekilleridir. Bu göğüs için model seçerken yanları içine alıp göğüsleri ortada birleştirecek modellere yönelmek gerekir.

Asimetrik Göğüsler

Göğüs ölçülerine bakıldığında neredeyse tüm hanımların biri diğerine göre biraz daha fazlı boyutta olduğu görülür. Fakat bazı hanımlarda bu durum daha belirgin olabiliyor. Bu belirginliğin giderilmesi için çıkarılabilir pedli sutyen tercih edilip büyük olan tarafın pedi alınarak tam ölçü elde edilebilir.

 

Etiketler: , , , , , ,

 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.