Başarılı Burun Estetiği Nasıl Olmalı?

Son dönemlerde en çok rağbet gören operasyonlardan biri olan burun estetiği, hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilir. Bu operasyonda dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunuyor. Özellikle hastanın mutlu olabileceği bir burun oluşturulması en önemli noktadır. Peki, başarılı burun estetiği nasıl olmalı? Bu sorunun cevabını yazının devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Mutlu Hasta Başarılı Estetik!

Hasta ve uzman hekim tarafından mutlu şekilde kabul edilen ameliyat, başarılı geçmiş demektir. Herhangi bir durumdan dolayı hastanın ya da hekimin memnun olmadığı bir olayın gerçekleşmesi ameliyatın başarılı olmadığını gösterir. Bu yüzden ameliyattan önce mutlaka hasta ve hekim arasında güçlü bir bağ kurulmalı ve bu doğrultuda beklentilerin ne olduğu detaylı şekilde öğrenilmelidir.

Ameliyattan önce hastanın hekime nasıl bir burun istediğini anlatması gerekir. Bu aşamadan sonra hekimin bilgisayar ortamından göstereceği öncesi- sonrası fotoğraflarına bakılmalı ve buna göre karar verilmelidir. Burun şekli konusunda hastanın istekleri ön planda tutulsa da hekimin önerileri de dikkate alınmalıdır. Örneğin; hasta yüzüne göre çok küçük ya da çok büyük olan bir burun ölçüsü istediğinde; hekim bu aşamada devreye girmeli ve bunun estetik bir görünüm olmayacağını hastaya bildirmelidir.

Operasyon Sonrasında Başlayan Süreç Başarıda Önemli Rol Oynar!

Ameliyatın öncesinde olduğu gibi sonrasındaki süreç de son derece önemlidir. Estetik işlemi yapılan burunda meydana gelebilecek olan problemler de ameliyatın başarılı olup olmadığı konusunda bilgi verir. Burunda oluşabilecek enfeksiyon, şişlik, aşırı morarma ve sürekli ağrı şikayetleri, operasyonda yanlış gelişen bir durumun habercisi olabilir. Bu tarz sorunların baş göstermesi durumunda hemen hekime başvurulmalı ve nedenleri öğrenilmelidir. Ağrı kesiciler ile ağrılar sürekli olarak göz ardı edilmeye çalışılmamalıdır.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.