Deniz Suyu Saçlara Zarar Verir mi?

Yaz geldiğinde deniz suyuna ve güneş ışınlarına maruz kalan saçlar, bir süre sonra yıpranır ve kırılır. Deniz suyu ne kadar faydalı olsa da aynı zamanda saçlarda yıpratıcı etkiye de sahip olduğu için denizden çıktıktan sonra saçların tatlı suyla durulanıp nemlendirici kremler ile bakım yapılması gerekir. Peki deniz suyunun saça zararları nelerdir? İşte merak edenler için cevapları…

deniz suyu saçlara zarar verir mi?

deniz suyu saçlara zarar verir mi?

Deniz Suyu ve Yıpratıcı Etkilerinden Korunmanın Yolları

Deniz ve güneşin yıpratıcı etkisinden dolayı yaz ayları saçlar için epey sıkıntılıdır. Kışın bakım yapılan ve nemlendirilen saçlar yazın tuzlu suyun etkisiyle tekrardan yıpranır.  Ayrıca kırılmaların sonucunda saçta dökülmeler de sıkça yaşanan bir durumdur. Deniz suyu her ne kadar sivilceleri kurutup cildi düzeltmek gibi olumlu bir etkiye sahip olsa da saçların deniz suyuna çok maruz bırakılmaması gerekiyor.

deniz suyu saçlara zarar verir mi?

deniz suyu saçlara zarar verir mi?

Saçların deniz suyundan ve güneş ışınlarından zarar görmesini engellemenin en iyi yolu ise, saçları ve yüzü koruyan bir şapka takıp, o şekilde plaja gitmektir. Ayrıca nemlendirici özelliği olan saç ve cilt bakım kremleri de denizden çıktıktan sonra kullanıldığında deniz suyunun vermiş olduğu olumsuz etkilerde epey bir azalma görülürken, denizden çıktıktan sonra duş alırken saç dökülmesini engelleyen şampuanların kullanılması da saçların yıpranıp dökülme riskini en aza düşürür..

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.