Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bir yakınınız bile geri ödeyeceğinizden emin olamazsa size maddi destek sağlamaktan çekinirken, sizi hiç tanımayan bir banka veya finans kurumundan kredi talep etmeniz, tabii ki olumsuz karşılanacaktır. Hiçbir bankacılık ürünü ile tanışmamışsanız iyi bir kredi notunuzun olması da mümkün değil elbette.  Peki, ne yapmalı? Kredi notumu nasıl yükseltebilirim? Diyorsanız önereceğimiz bazı yöntemler sayesinde başarılı olacağınızı müjdeleyelim.

Bir Bankanız Olsun!

Bankaya şimdiye kadar hiç ihtiyaç duymamış olabilirsiniz ama hayatta neler olacağını kestirmek zordur. Günün birinde çok önemli bir maddi ihtiyaç doğduğunda kredi notunuzun düşük olduğu gerekçesi ile kapların yüzünüze kapanması kadar kahredici bir şey olamaz herhalde. Önceden tedbir almak en iyisi… İyi bir bankayı hedef seçmekle işe başlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Alın!

Bir kredi kartı talebinden önce, seçtiğiniz bankada elinizdeki tüm paranızı (hatta bulabildiğiniz her kuruşu) yatırarak vadesiz bir hesap açtırın ve 1-2 gün sonra çekin. Değişen aralıklar ve meblağlarla bu işlemi 3-4 ay boyunca sürekli yaparak hesabınızda mümkün olduğunca çok işlem olmasını sağlayın. Son 1-1,5 ay boyunca hesabınızda maksimum miktarda para bulundurmaya çalışın ve bankanızdan kredi kartı talep edin.

Düşük limitli olabilir ama hesabınızın işlekliğine ve tutarına bağlı olarak, bankanız size mutlaka bir kredi kartı verecektir.

Düzenli Ödemeler Kredi Notunu Yükseltir!

Kredi kartı edindikten sonra benzer operasyonu bu kez kart işlemlerinde yapın. Küçük alışverişler yapın ve son ödeme tarihi gelmeden ödeyin, faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verin. İster büyük bir iş adamı olsun isterse küçük bir memur, banka ve finans kurumlarının itibar ettiği ödemelerin düzenli yapıp yapılmadığıdır. Kredi notunuzun yüksek olması için sisteme yansıyacak resmi bir kuruma borcunuz, ödenmemiş bir faturanız bile olmamalıdır.

 

Etiketler: ,

 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.