Ev Temizliği İçin Pratik Öneriler

Evinizi temizlemek için uzun uğraşlar veriyorsunuz. Ancak yine de tam bir temizlik görüntüsü elde edemiyor olabilirsiniz. Ya da temizliğin daha kısa sürede tamamlanmasını, zamanınızı biraz da kendiniz için kullanmayı arzuluyor olabilirsiniz. O halde ev temizliği için pratik öneriler edinmenizin vakti gelmiş demektir.

Yerdeki Su Damlası Görünümü

Tüm temizliği bitirdikten sonra özellikle parke zeminlerde su damlası izleri ya da silme izleri kalır. Son derece can sıkıcı olan bu görüntüyü yok etmek için yeri silmekte kullandığınız suyun içerisine biraz elma sirkesi eklemeniz kafi.

Hasırlardaki Kirli Görünüm

Evinizdeki hasır eşyaları yıkamanız mümkün değil. Ancak kirli ve tozlu görünüm de sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu durumda hasır sandalye, tabure, sehpa gibi eşyalarınızın hepsini oksijenli su ile silmeniz gerekiyor. İlk günkü kadar yeni ve temiz görünmeye başlayacaklar.

Duvar Kağıtlarındaki İzler

Nemli bir bezle dahil silmeye cesaret edemediğiniz duvar kağıdındaki lekeleri kaliteli bir silgi kullanarak temizleyebileceğinizi biliyor musunuz? Silgi kullanarak duvar kağıtlarınızı temizlemeniz hem kolay hem de pratik bir yöntem. Üstelik duvar kağıtlarına zarar da vermiyor.

Koltuktaki Tozlardan Kurtulmak

Koltuklarınızı elektrik süpürgesi ile temizlemeye çalışmanız döşemeliklerde iz kalmasına neden olabilir. En pratik yöntem koltuğun üzerine nemli bir bez yaymanız olacak. Sonrasında sopa benzeri bir cisimle koltuklarınıza vurarak tozun çıkmasını sağlayın. Toz nemli beze yapışır ve bu sayede tertemiz bir koltuk elde edebilirsiniz.

Mis Gibi Kokan Giysiler Elbiselerinizin mis gibi kokmasını istiyorsanız bir pamuğa bol miktarda parfüm sıkın. Sonrasında bu pamuğu kıyafetlerinize değmeyecek şekilde gardıroba asın. Tüm dolabınızın mis gibi kokacağından emin olabilirsiniz. Ancak parfümü haftada bir yenilemeniz gerekiyor. Aksi halde kokusu uçup gidecektir. Yoğunluğunu dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.