Devlet Destekli Küçük Baş Süt Hayvancılığı Kredisi

Ülkemizde sunulmakta olan devlet destekli küçük baş süt hayvancılığı kredisi sayesinde mevcut hayvan sayınızı çoğaltabilir ya da TKDK ile KOSGEB hibeleri sayesinde sıfırdan başlamayı da deneyebilirsiniz. Devlet tarafından yeni başlayan kişileri desteklemek amacı ile T.C. Ziraat Bankası tarafından da sunulmakta olan krediler sayesinde çiftçiler büyük bir destek almaktadır.

Türkiye’de devlet destekli olan küçük baş hayvan kredileri 3 ayrı şekilde sunulur. Bunlar TKDK ve KOSGEB tarafından gibe kredisi ve faizsiz kredidir. Ayrıca T.C. Ziraat Bankası tarafından da son derece düşük faizli ve yıllık ödemeli krediler sunulmaktadır.

Küçük baş hayvancılık kredisi şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde; bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Çiftçilerin yaptıkları başvurular kurumlara göre küçük baş hayvancılık teşviklerini ve şartlarını da değiştirebilmektedir. Kurumun yapısına göre farklı şekillerde kredi alabilmek mümkündür.

KOSGEB Küçük Baş Süt Hayvancılığı Kredisi

KOSGEB tüm alanlarda olduğu gibi üretim tabanlı olan bütün sektörleri KOSGEB programları ile desteklemeye çalışmaktadır. KOSGEB imkanlarından yararlanarak hayvancılık yapmak isteyen bütün vatandaşlar küçük baş hayvancılık teşvikleri sayesinde ihtiyaç duydukları bütün giderleri geri ödemesiz olarak karşılayabilirler.

Küçük baş süt hayvancılığı kredisi almak isteyenlerin KOSGEB tarafından verilmekte olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alması gerekmektedir. Bu eğitimin süresi toplamda 32 saattir. KOSGEB tarafından kredi başvurusu yapanlara ücretsiz olarak verilen bu eğitimin alınması kredinin tamamlanabilmesi açısından önemli bir şarttır.

Küçük baş hayvancılık kredisi sayesinde ihtiyacınız olan tüm giderleri, işaretleme kalemlerini, yün kırkma makinesini, barınak ihtiyacını, süt soğutma tanklarını ve alet edevatların tamamını karşılayabilirsiniz. Bu tür imkanlardan yararlanmak isteyen kişilerin ‘’Girişimcilik Destek Programı’’ kayıtlarını yaptırması yeterlidir. Devlet tarafından sunulmakta olan kredileri bu şekilde almayı deneyebilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2023 . Tüm Hakları Saklıdır.