Kablosuz Mobil Şarj Cihazları Nihayet Hayatımızda

charging-cable-390078_640

Darmadağın kablolardan bıktınız mı? Kablosuz bir şarj cihazı bir cevap olabilir. Günümüzde piyasaya sürülen ve bir cihazı şarj etmek için kullanabileceğiniz birkaç ürün var ve yalnızca bir şarj yastığı üzerine basarak ayarlayabilirsiniz. Daha sonra sanki bir sihir gibi güç, cihazın pedinin üzerinden iletiliyor, ancak bu bir büyü değil, bilim!

Kablosuz Şarj Cihazı Teknolojisi

Nikola Tesla, 20. yüzyılın başlarındaki çalışmaları ile elektronik mühendisliği için devrim yaratan eksantrik bir dehadır. Tesla’nın 1902’deki “Elektrik Enerjisini İleten Cihazlar”projesi kablolara ihtiyaç duymadan bir iletkenden diğerine elektrik enerjisi iletilebileceğine inandığı bir cihazı açıklıyor. Sonuçta, Tesla’nın bu alandaki çalışmaları mühendislik ve mali engeller yüzünden başarısız oldu, ancak bu rüya Nikola Tesla ile birlikte ölmedi.

Deha mucit Tesla’dan sonra birçok fikir geliştirildi ve şimdi günümüzde kablosuz olarak mobil cihazları şarj etmenin bir diğer yaklaşımı olarak daha doğrudan bir rota kullanıyor. İletken şarj yastıkları, mobil bir cihaz ile şarj eden bir yüzey arasında doğrudan bir elektrik devresi oluşturuyor. Şarj cihazının yüzeyinde iletken metal şeritler bulunuyor. İlgili elektrik kontakları olan bir cihaz bu metal şeritlerine dokunursa, elektrik cihaza akıyor.

Bunun çalışması için cihazın temas noktaları kılıfına veya temas noktaları olan özel bir muhafaza içerisine yerleştirilmesi gerekiyor. Cihazınızı (her modelin ve cihazın türünün kendine ait) uygun kola taktığınızda ve kollu cihazları yüzeyin sağ tarafına yerleştirerek temasa geçirmelisiniz. Bu, bir devre oluşturuyor ve cihazınızı şarj ediyor.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2018 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.