İç Mekân Aydınlatma Planına Nereden Başlamalı?

Odanızın büyüklüğünü ve oda tipinizi göz önünde bulundurarak, aydınlatma kendi başına bir bütün görev olabilir, ancak pek fazla şey bilmediğinizde öncelikle, bu üç temel aydınlatma türünü düşünmeniz gerekir; ortam, görev ve vurgu.

light-640768_640

Ortam Aydınlatma- Genel Aydınlatma

Her oda için ortam aydınlatması veya genel aydınlatma gereklidir. Rahat ve genel bir ışık seviyesi sağlar, genel kural olarak, bir odayı aydınlatırken başlamak için en iyi yerdir. Avizeler, gömme / yarı gömme montaj tavan armatürleri, sarkıt lambalar, ray aydınlatma ve duvar aplikleri, aydınlatma planınız için dikkate alınması gereken ortam ışığı kaynaklarıdır.

Görev Aydınlatma 

Mutfak, ofis ve banyo gibi yerlerde ayrıntılı çalışma (okuma, yemek pişirme, makyaj) için gereken yoğun ve doğrudan ışığı sağlar. Masa lambaları, ada veya mini sarkıt lamba, pist aydınlatma, kabin içi aydınlatma, makyaj aydınlatma ve çalışma lambaları gibi ortam ışığı kaynaklarından yararlanabilirsiniz.

Vurgu Aydınlatma

Dekorasyonunuzdaki bir resim veya heykel gibi ilginç özelliklerin öne çıkması için yansıtılan spot ışıklardır. Aynı zamanda, bir odadaki ortam aydınlatmasını artırmak için ikincil bir ışık kaynağı olarak hizmet eder. Gömme aydınlatma, parkur aydınlatması ve duvar aplikleri gibi vurgu aydınlatmalarını dikkate alabilirsiniz.

Farklı ışıklandırma türleri eklemek oda boyutunuzu maksimuma çevirebilir. Her odada ortam ışığıyla başlayın, ardından görev ve vurgu aydınlatmasını nasıl kullanabileceğinizi düşünün.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2018 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.