Gebelikte Çatlak Oluşumunun Nedenleri

Karın çevresinde oluşan çatlaklar, hamile kadınların hemen hemen yarısında görülüyor. Temel olarak cildin esnekliğine ve yağ dengesine bağlı olarak gelişen bu sevimsiz durum, kalıtımsal bir özelliğe de bağlı olarak gelişebiliyor. Karın çatlakları özellikle sebze ağırlıklı beslenen bayanlarda daha nadir görülse de, bazı kadınlarda oluşup bazı kadınlarda oluşmamasını tek bir nedene bağlamak çok da doğru değil.

çatlak

çatlak

Çatlak Önleyici Kremler

Deride oluşan çatlaklar tabii ki yalnızca gebelik nedeni ile oluşmuyor. Estetik açıdan son derece olumsuz olan bu durum, hızlı şekilde kilo alan ya da veren pek çok insanın da başına gelebiliyor. Yani yalnızca bayanların değil, cildi esnek olmayan pek çok erkeğin de rahatsız olduğu bir olay olarak kabul ediliyor.

çatlak tedavisi

çatlak tedavisi

Şu anda piyasada yer alan çatlak önleyici kremler, öncelikle cildin sahip olmadığı ya da kaybettiği yağ dengesini yeniden sağlamasında destek oluyor. Cildin elastikiyetini artırıyor ve ciltte hücre yenilenmesini destekliyor. Ayrıca içeriklerindeki bitkisel özler sayesinde yalnızca çatlak oluşumunu önlemekle kalmıyor, daha önce meydana gelmiş olan çatlaklarla da mücadele edebiliyor. Eğer hamileyseniz, bu ürünleri gebeliğinizin üçüncü ayından itibaren kullanmaya başlamalısınız.

 

Etiketler: ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2021 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.