Facebook’tan İnternet Erişimi Hamlesi

Facebook’tan internet erişimiyle ilgili şaşırtan bir hamle geldi. Sosyal medya dendiğinde ilk akla gelen platform, dünya üzerinde internet erişimi olmayan tek bir yer dahi kalmasını istemiyor. Bu nedenle yeni bir girişimde bulundu. Bu girişim kapsamında insansız hava araçları aracılığı ile uydu erişimi olmayan ya da karadan ulaşılamayan yerlerde internet erişimi mümkün hale gelecek.

En Ücra Köşelerde Dahi İnternet Erişimi Olacak

facebook-76536_640Facebook bu hamlesini aslında daha önce başlatmıştı. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en ücra noktalarında dahi internet erişimini mümkün kılması beklenen insansız hava araçları ile yaptığı ikinci denemeyi de başarıyla tamamladı. Deneme ABD’nin Arizona eyaletinde gerçekleştirildi. 1 saat 46 dakika boyunca başarılı bir şekilde uçan insansız hava aracı yere inmeyi de başardı.

Facebook’un bu projesi kapsamında tamamı insansız hava araçlarından oluşan bir filo oluşturulması düşünülüyor. Bu araçlar güneş enerjisiyle çalışacağı için yakıt ihtiyaçları olmayacak. Bu sayede çok uzun süre havada kalabilecekler. Görevleri ise karasal ya da uydu üzerinden internet erişimi olmayan alanlarda internet erişimi sağlamak olacak.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2018 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.