Ev Aksesuarları Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev aksesuarlarının her zaman mekanlarınıza uygun olarak tasarlanmış olması gerekmiyor. Örneğin şık, beyaz bir koltuk takımının yer aldığı salonunuza, sadece beyaz renk olduğu için spor bir abajur yerleştirmek zorunda değilsiniz. Koltuk takımının yarattığı atmosferi, spor bir aksesuar ile ortadan kaldırmış olursunuz.

mutfak aksesuarları

mutfak aksesuarları

Yemek masalarının üzerine yerleştirebileceğiniz vazolar ile birlikte hoş çiçekler kullanabilirsiniz. Vitrinlere de şık aksesuarlar koyabilirsiniz. Küçük biblo aksesuarları bu tür vitrinler için ideal parçalardır. Bardak ya da şamdan gibi aksesuarlar ile de ortamınızda alternatif bir tarz yaratabilirsiniz.

aksesuar modelleri

aksesuar modelleri

Mutfak Aksesuarları ve Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Mutfak aksesuarları seçimi ise daha kolaydır. Rengarenk masa süsleri ve geniş şık tasarımlı kaselerden yararlanabilirsiniz. Biblolar yine salonlarda da olduğu gibi mutfaklarda da kullanabileceğiniz aksesuarlardandır.

aydınlatmalar

aydınlatmalar

Aksesuar seçiminde önemli hususlardan birisi ise, abajurun ve lambanın kullanım şeklidir. Bu ürünleri kullanacağınız odanın mutlaka ürünler ile uyumlu olarak dekore edilmesine dikkat edilmelidir. Işığın ise yeterli olarak sağlanması abartıya kaçılmaması konforlu ortamınızın keyfini kaçırmamak adına dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.