Başarılı Bir Diyete Başlamak için 5 Adım

Diyet yapmak, herkes için başarılması zor bir girişim, zaaflarınıza yenik düşmemek için birçok etkene karşı sürdürülebilirlik kararlılığı taşımanız gerekiyor. Her pazartesi yeniden başlamaktan yorulduysanız öncelikle bu 5 adımı takip etmelisiniz.salad-374173_640

Doğru Hedefler

Tercihlerinizle bağdaşmayan veya zorlanacağınız diyet programları genellikle başlamadan bitecektir. Öncelikle popüler değil uygulayabileceğiniz bir beslenme planı seçin.

Kilo Takibi

Düzenli olarak tartılmak, zayıflama yolunda başarınızı arttıracaktır. Ancak zihninizin anlık zafiyetleri sizi yoldan çıkarabilir, aldığınız her gıdanın kalorisini öğrenin.

Algıları Değiştirmek

Yemek için oturduğunuzda yüksek kalorili yiyecekleri elinizin ters ve uzak tarafına koyun. İşinizi kolaylaştıracak bu yöntem, olumsuz algıları tersine hareketle değiştirmek prensibine dayanıyor.

Beyninizi Yanıltın

Sevdiğiniz tatlara öncelik vererek zihninizi aldatabilirsiniz. Sevdiğiniz yiyecekten bir lokma aldıktan sonra, daha sevimsiz bulduğunuzdan tadın. Bu şekilde diyet listenize hiç yiyemeyeceğinizi düşündüğünüz az kalorili yiyecekleri bile ekleyebilirsiniz.

Kriz Planı Belirleyin

Gündüz sıkı sıkı uyguladığınız diyet programı, genellikle akşam ve gece direnişle karşılaşır. Bu nedenle gece atıştırmalıklarını önleyici kriz planınızda, dolabınıza sağlıklı, az kalorili, tok tutacak besinlerle doldurmayı ihmal etmeyin.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2018 Marstronot. Tüm Hakları Saklıdır.